bylge-logo

  Bylge

  KADEMELİ KISITLAMALAR

  Cumhurbaşkanı syn. R.Tayyip ERDOGAN dün ilan ettiği açıklamalarında mart ayı itibari ile kısıtlamaların kademeli olarak kaldırılacağını ilan etti. geçtiğimiz y

  Picture of the zivot

  zivot

  @zivot

  Cumhurbaşkanı syn. R.Tayyip ERDOGAN dün ilan ettiği açıklamalarında mart ayı itibari ile kısıtlamaların kademeli olarak kaldırılacağını ilan etti.


  geçtiğimiz yıl takvim yaprakları 11 martı gösterdiğinde ülkede ilk vakanın görüldüğünü açıklayan sağlık bakanımız syn. Fahrettin KOCA bey'in Ankara gazi üniversitesindeki covid-19 hastalarını görmediği duymadığı ve bilmedi gerçeğine inanmamızı bekledi ve inandık da.


  Aynı takvimin farklı bir yaprağında 15 mart yazdığında ise ülkedeki ilk ölüm gerçekleşti ve 1 nisan 2020 tarihinde ilk vakadan tam 21 gün sonra pandemimiz artık bütün ülkeye yayılmıştı tam tamına 21 gün sonra.


  Çeşitli açıklamalar ve toplantılardan sonra ilk kısıtlamalar başladıktan kısa bir süre sonra ülkedeki pandemi kontrol altına alındı ve tüm dünyada yurt dışından kontrolsüz bir şekilde yolcu kabul eden sayılı ülkeler arasına girerek bir ilki daha gerçekleştirdik ve bizi kıskanan almanyanın bizi riskli ülkeler arasından göstermesini kabul edemedik.


  Yaz sonuna kadar herhangi bir kısıtlama veya önem alınmaksızın devam eden hayatımızı ağzımıza taktığımız maskelere bağladık turizm sezonun kapanmasının ardından tekrar gelen yasaklarla birlikte hafta sonu , aksam 9 sabah 5 , kafe ve restorantların kapanması gibi yasaklarla karsı karsıya kalan milletimize evinden sokağa sırf devleti çıkma dedi diye çıkmayan insanımıza lüks otellerde yapılan partileri , adına restorant açtıran milletvekilleri ve il başkanları , konser veren ünlüleri onlar tü kaka siz onlara uymayın diyerek geçiştirdik.


  Kredi çekip gelecek kiraya güvenerek ev dükkan alan vatandaşa nasıl insansın kiranı düşür de dedik is yeri kapandığı için evinin kirasını ödeyemeyen garsona vatan haininde.


  Geçen seneye göre görece değişen takvimlerimiz artık 18 şubatı göstermekte ve aylardır gözlerimizin içine baka baka bizlere yalan söyleyen bizi fakirliğe iterken kendi servetlerine servet katan yöneticilerimiz kısıtlamalarınızı kaldıracağım tabi efendi olursanız diyor.


  Sebebimi çok uzaklarda aramanıza gerek yok. Aylarca temaslı sayımızı değil belirti gösteren sayımızı açıkladık diyen sağlık bakanımızın açıklamalarını dikkatlice dinlemeniz yeterli.


  KADEMELİ_KISITLAMALAR


  Gsyih sının yalnızca 4,6 sını turizm den kazanan bir ülkenin sağlık bakanın "DEVLETİMİZ HALKIN SAĞLIGI KADAR , ULUSAL ÇIKARLARI DA KORUMAKTADIR " Açıklamasını yapmıştır. yıllarca yakılan yıkılan ormanların yerine kimlerin oteller yaptırdığı kimlerin bu yangınlardan nemalandığı ortadadır.


  KADEMELİ_KISITLAMALAR


  Gün geçtikte bataklıkta daha da çok saplanan güzel ülkem için son nefes son umuda kadar akp düşmanlığı değil vatan sevdasına yazdığım yazıma mavi gözlü dev'in sözleri ile son veriyorum sağlıklı ve mutlu bir hayat dileği ile...


  Yok öyle umutları yitirip

  Karanlığa savrulmak.

  Unutma; aynı gökyüzü altında,

  Bir direniştir yaşamak...

  NAZIM HİKMET


  Published Date:

  February 18, 2021

  Updated Date:

  December 06, 2023