bylge-logo

  Bylge

  Adres Başlığı Nedir?

  Adres Başlığı Ne Demek? Adres Başlığı, bir siteye veya kuruma kayıt olurken adres ile birlikte verilen ve adresi tanımlayan yerdir. Adres başlığı günümüzde daha

  Picture of the Yararlı Bilgiler

  Yararlı Bilgiler

  @yararlibilgiler

  Adres Başlığı Ne Demek?

  Adres Başlığı, bir siteye veya kuruma kayıt olurken adres ile birlikte verilen ve adresi tanımlayan yerdir. Adres başlığı günümüzde daha çok online alışveriş siteleri; gittigidiyor.com, hepsiburada.com, n11.com ve trendyol.com gibi yerlerde siparişin onaylanmasını sırasında karşılaşırız.


  Adres başlığı, teslimatınızın geleceği adres değildir. Bu başlık, adresi belirtmek için kullanılan bir etikettir. Eğer adresiniz işyeri adresiniz ise bu alana "İş Yeri" yazabilir veya adresiniz ev adresi ise bu alana "Ev" ismi verilebilir. Genellikle kullanılan adres başlığı isimleri aşağıdaki gibidir;  Adres Başlığı sayesinde internet sitesi kullanıcıları birden fazla adresi hesaplarına bağlayabilir ve bu şekilde kullanılabilirler. Bu alan sayesinde, adreslerimizi ayırabilir ve daha akılda kalıcı olarak saklayabiliriz. Adres Başlığını sipariş verirken kullanmak zorunlu değildir, ancak kimi online alışveriş siteleri kendi sistemlerinin daha rahat işletebilmek için bu alanı zorunlu olarak girmeyi talep edebilirler.


  Tek kullanımlık alışverişlerde ve işlemlerde bu alanın çok fazla bir önem hitap etmez. Sadece "Genel" veya "Adresim" gibi genel geçer kelimelerle ifade edilebilir.

  Published Date:

  November 30, 2020

  Updated Date:

  December 02, 2023