bylge-logo

  Bylge

  Muhabbet Kuşu Cinsleri

  Evet, selamlar uzun zaman sonra tekrar bir konu açmaya karar verdim. Bugün Elimden Geldiğince Muhabbet Kuşlarının Cinslerini Anlatmaya Çalışacağım. LUTİNO MUH

  Picture of the XIORXA

  XIORXA

  @xiorxa

  Evet, selamlar uzun zaman sonra tekrar bir konu açmaya karar verdim.

  Bugün Elimden Geldiğince Muhabbet Kuşlarının Cinslerini Anlatmaya Çalışacağım.


  LUTİNO MUHABBET KUŞU


  Muhabbet_Kuşu_Cinsleri


  Bu muhabbet kuşlarının sarı formuları renk mutasyonlarından kaynaklanmaktadır. Bu kuşun, ilk ortaya çıkışı 1870′li yıllara rastlar.


  Renkleri sarıdır. Gövdesi, kafası sarı renktedir. Gözleri ise kırmızıdır. Diğer kuş tüylerine göre farklı olarak turuncu gagaya sahiptir.


  Albino Muhabbet Kuşları;  Muhabbet_Kuşu_Cinsleri


  Gözleri kırmızı, gövdesi ve başı ise bembeyaz olan Albino muhabbet kuşları, kendilerine has fiziksel özellikleri nedeniyle diğer muhabbet kuşlarının arasından sivrilir.


  Pigment eksikliği nedeniyle genetik bir hastalık olan albinizm sebebiyle diğer hayvan türleri gibi muhabbet kuşları da bembeyaz tüylerle kaplıdır.
  Gri Kanatlı gök mavisi Muhabbet Kuşları


  Muhabbet_Kuşu_Cinsleri


  Beslenmesinin yanı sıra barınmalarına da dikkat edilmesi gerekmektedir. Daha geniş bir alanda barındırılmalı ve kafes boyutlarının standart değerler olmasına özen gösterilmelidir.


  Değişken iklime sahip bölgelerde bu tür kuşları tüm yıl boyunca dışarıda tutabilirsiniz. Bunun yanında sıcaklığı çok düşen bölgelerde kesinlikle ısınmaları sağlanmalıdır.


  Show Jumbo Muhabbet Kuşları  Muhabbet_Kuşu_Cinsleri


  İngiliz veya Hollanda muhabbet kuşu adıyla da bilinir. 24 cm'ye varan boylarıyla diğer muhabbet kuşlarından daha iri gövdeleri vardır.


  Karakteristik bir diğer özelliği tüylerinin bol olmasıdır. Bu nedenle deri hastalıklarına diğer muhabbet kuşlarından çok daha fazla yatkındırlar.


  Göz çevreleri ve gagalarının etrafı sık tüylerle kaplı olduğu için bu bölgelerdeki alerji ya da mantar gibi deri hastalıklarını tespit etmek Jumbolarda zordur.
  Published Date:

  April 03, 2021

  Updated Date:

  December 10, 2023