bylge-logo

  Bylge

  HACK İÇİN İŞLETİM SİSTEMLERİ

  Kali Linux Kali Linux, dijital olarak başka yerlere sızmak için tasarlanmış bir işletim sistemidir. Matta Aharoni ve Devon Kearns tarafından geliştirilen ilk

  Picture of the XIORXA

  XIORXA

  @xiorxa


  HACK_İÇİN_İŞLETİM_SİSTEMLERİ

  Kali Linux

  Kali Linux, dijital olarak başka yerlere sızmak için tasarlanmış bir işletim sistemidir. Matta Aharoni ve Devon Kearns tarafından geliştirilen ilk sürümün ardından BackTrack tarafından yeniden geliştirilmiştir.

  Back Box

  HACK_İÇİN_İŞLETİM_SİSTEMLERİ

  Back Box, bilgisayar ağ sistemlerini analizini sağlamayı amaçlayan, Linux dağıtımlı ve Ubuntu tabanlı güvenlik testlerinden oluşan bir sistemdir. Masaüstü ortamındaki Back Box, etik hackerlık ve güvenlik testleri gibi tüm gerekli araçları içerir.

  Live Hacking OS


  HACK_İÇİN_İŞLETİM_SİSTEMLERİ

  Live Hacking OS, etik hacking, penetrasyon (sızma) testi ve karşı önlem doğrulaması için araç ve yardımcı programlarla dolu bir Linux programıdır. Gömülü bir GUI GNOME kullanıcısı içerir. Sadece komut kısmı olan ve daha az donanım gerektiren daha basit bir varyasyonu da var.

  DEFT Linux


  HACK_İÇİN_İŞLETİM_SİSTEMLERİ

  DEFT, Dijital Kanıt ve Adli Araç Seti'nin kısaltmasıdır ve DART (Gelişmiş Yanıtlı Dijital Araç Kiti) üzerine kurulu Linux açık kaynaklı yazılımın bir versiyonudur. Ubuntu işletim sistemine dayanan bu yazılım, araştırmacılar, federaller ve askeri kurumlar tarafından kullanılabilmesi için en iyi şekilde tasarlanmıştır.

  Samurai Web Testing Framework

  HACK_İÇİN_İŞLETİM_SİSTEMLERİ

  Samurai Web Testing Framework, web'te pen-testing yapabilecek şekilde önceden yapılandırılmış bir Linux ortamıdır. Saldıran web sitelerine odaklanan en iyi açık kaynaklı ücretsiz araçları içerir.

  Network Security Toolkit

  HACK_İÇİN_İŞLETİM_SİSTEMLERİ

  Network Security Toolkit (NST), rutin güvenlik görevlerini ve ağ tanımlamalarını izlenmesi için bir dizi güvenlik aracı bilgi işlem ve açık kaynak ağı sağlayan Linux tabanlı bir Live CD'dir. Sistem, sanal makineleri barındıran sunucular için ağ güvenliği, doğrulama ve izleme aracı olarak kullanılabilir.

  Bugtraq


  HACK_İÇİN_İŞLETİM_SİSTEMLERİ

  Bugtraq, bilgisayarlardaki güvenlik sorunlarına adanmış bir mail sistemidir. Konular üzerinden güvenlik açıkları, güvenlikle ilgili bildirimler sağlayıcıları, işletim yöntemleri ve bunların nasıl düzeltileceği hakkında yeni tartışmalar yayınlanmaktadır.

  NodeZero

  HACK_İÇİN_İŞLETİM_SİSTEMLERİ

  NodeZero, dünyadaki en popüler Linux dağıtımından elde edilen işletim çekirdeğine dayanan bir açık kaynaklı sistem olup, Ubuntu ve penetrasyon testi operasyonlarında kullanılmak üzere tasarlanmıştır. NodeZero, canlı sistemi başlatmanızı sağlamasının yanı sıra, başlat menüsü, sistem belleğinin tanılama gerçekleştirme, yerel disk seçeneklerinden önyükleme, yükleyiciyi doğrudan başlatma ve güvenli grafik modunda başlatma gibi birçok gelişmiş özellik içerir.

  Published Date:

  December 02, 2020

  Updated Date:

  December 02, 2023