bylge-logo

  Bylge

  Valorant Oyununa Ait Her Şey Bu Yazıda. Droplar, Sistem Gereksinimleri, Key, İndirme ve Twitch Drop

  League of Legends oyunuyla tanıdığımız Riot Games sonunda uzun süredir üzerinde çalışmış olduğu ve direkt olarak CSGO ile rekabete gireceği VOLARANT adlı 5x5 o

  Picture of the TR Gündem

  TR Gündem

  @trgundem

  League of Legends oyunuyla tanıdığımız Riot Games sonunda uzun süredir üzerinde çalışmış olduğu ve direkt olarak CSGO ile rekabete gireceği VOLARANT adlı 5x5 oynanabilen FPS oyunun beta yayınıyla tanıttı. Bizde oyunu tanımak isteyen ve aklında soru işaretleri olan arkadaşları yardımcı olmak amacıyla bu makaleyi hazırladık. Bu yazı içerisinde oyuna ait bilmeniz gereken herşey var.


  Valorant, 7 Nisan Salı günü saat 14:00’de oyuncuların beğenisine sunuldu. Valorant’ın beta sürümünü oynamak isteyen arkadaşlar ne yazık ki bir Valorant Key’e sahip olmaları gerekiyor. Çünkü oyun her ne kadar BETA olarak tanıtılsa da aslında Kapalı BETA dediğimiz bir yapıya sahip. Bundan dolayı keyiniz(anahtar) olmadan oyunu oynamak şu anda mümkün değil. Oyunu oynamak için sabırsızlanan arkadaşlar bir an önce key’i bulmaları gerekiyor.


  Valorant_Oyununa_Ait_Her_Şey_Bu_Yazıda._Droplar,_Sistem_Gereksinimleri,_Key,_İndirme_ve_Twitch_Drop


  Volarant Key’i Nasıl Alırım? Valorant Drop Nedir ve Valorant Drop Nasıl Düşer? Valorant Ücretsiz mi?

  RIOT Games Volarant’ın BETA sürümünü oynamak için ücretsiz key verme veya parayla satarak dağıtma yoluna gitmedi. Bunun yerine Twitch ile birlikte bir ortaklık kurularak Beta’yı oynamak için bir dizi kurallar belirledi.


  RIOT oyunu oynamak için ilk olarak ülke şartı var. Kanada, Avrupa, Rusya ve Türkiye de yaşıyorsanız oyunun oynamak için ilk şartı yerine getirmiş oluyorsunuz. Eğer Türkiye’de yaşıyorsanız oyunu oynamak için diğer şartları yerine getirebilirsiniz.


  Riot Games Beta sürümünün ne kadar süreceğine dair kesin bir açıklamada bulunmadı ancak yaz aylarına kadar oynatma planları var. Bu zamana kadar oyunun dinamikleri ve oyunculardan gelecek geri bildirimleri göre oyun üzerinde geliştirme yapacaklarını ifade ettiler.


  Valorant Sistem Gereksinimleri?

  Valorant beklenildiğinin aksine yüksek sistem gereksinimleri istemiyor. Minimum seviyede oyunu oynamak için sistem gereksinimleri aşağıdaki gibi;

  Tavsiye edilen sistem gereksinimleri;


  Valorant Nasıl İndirilir - Valoranta Nasıl Girilir - Valorant Kaç Gb?

  Valorant’ı oynamak için 6.9GB 'lık Valorant Client’ı indirmeniz gerekiyor. Elinizde key olmasada indirmeye şimdiden başlayarak zaman kazanabilirsiniz. Yukarıda da açıkladığımız gibi oyunu indirdikten sonra bağlanmak için ilk olarak RIOT hesabınızın olması gerekiyor eğer henüz açmadıysanız yukarıdaki linke tıklayarak hesabınızı oluşturabilirsiniz. Daha sonra aşağıdaki linke tıklayarak bilgisayarınıza Valorant Client’ı yükleyin.  Valorant Client İndirme


  Valorant Fiyat?

  Valorant’ın Beta sürümünü oynamak için herhangi bir ücret ödemeniz gerekmiyor. LOL’deki Riot Point'e benzer bir yapı Valorantta mevcut. Oyun içinde Valorant Point adı verilen mikro işlemci para sistemiyle karakterler ve yeni skinler alabilirsiniz. VP ‘in ücretleri aşağıdaki gibi;  Published Date:

  May 01, 2020

  Updated Date:

  December 02, 2023