bylge-logo

  Bylge

  Youtube Videoları Nasıl İndirilir? | Youtube Video İndirme

  Her saniye Youtube milyonlarca video yükleniyor. İnternetimizin olmadığı zamanlarda veya başka bir haklı bir gerekçemiz olduğunda videoların telefonumuzda veya

  Picture of the teknomatik

  teknomatik

  @teknomatik

  Her saniye Youtube milyonlarca video yükleniyor. İnternetimizin olmadığı zamanlarda veya başka bir haklı bir gerekçemiz olduğunda videoların telefonumuzda veya bilgisayarımızda olmasını istiyoruz. 2005 'den önce binlerce video izleme sitemiz varken, bu yıldan sonra ne olduysa artık youtube bu konuda tekel oldu desek yalan söylemiş olmayız. Youtube'dan video indirmek eğer kişisel olarak offline durumunda kullanacaksanız herhangi bir sıkıntı olacağına düşünmüyorum, ancak indirilen videoları başka yerlerde, youtube'nun iznine tabi olmadan kullanırsanız, bu durumda başınızı ağrıyabilir.


  Kimilerine göre böyle bir şey kesinlikle yapılmamalı aslında sebebi çok açık çünkü insanlar geçimlerini youtube üzerinden bu şekilde sağlıyorlar. Açıkçası bir video indirmek ve bunu başka bir yerde kullanmak kesinlikle yapılmaması gereken bir davranış, burada göstereceğim youtube video indirme tekniklerini sadece kendi kullanımınız için yapın, diğer türlüsü kişilerin haklarını ihlal etmek anlamına geliyor, bende buna sebep olmak istemem. Aslında bu sorunun direkt olarak çözümü Youtebe Premium almaktır, ancak ülkemizdeki durumumuz belli olduğundan dolayı bazılarımız için indirmekten başka bir seçenek kalmıyor.


  Aşağıda yazacağım programlar bu içeriğin yayımlanma tarihi itibariyle herhangi bir virüs/problem/spam sorunu yoktur. Bu programlar sürekli güncelleme halinde olduğu için indirdiğiniz tarihte sizinde bunlara dikkat etmenizi tavsiye ediyorum. Giriş için bu kadar uyarı ve bilgi yeterli sanırım isterseniz, ana konumuz olan videoları nasıl indireceksiniz konusuna gelelim.


  Bilgisayar Programları

  VLC Medya Oynatıcısı

  VLC, kesintisiz olarak on yıldır kullandığım bir program, özellikle Windows kullanıcıları için bulunmaz eşsiz uygulamalardan biridir. Bu zamana kadar oynatamadığı veya hata aldığı medya uzantısına rastlamadım. Bu müthiş programın aynı zamanda çok güzel bir özelliği var oda Youtube videolarını indirebiliyor olması. Bu yöntem her türlü youtube videolarını indirir, bence ilk olarak bu yöntemi kullanın çünkü diğerlerine göre daha risksiz ve daha güvenli bir yöntemdir.


  VLC ile youtube videolarını indirmek için öncelikle buradan VLC'yi bilgisayarınıza yükleyin. VLC, sisteminize yüklendikten sonra açılan pencerede Ortam -> Ağ Akışı Aç kısmına tıklayın.


  Youtube_Videoları_Nasıl_İndirilir?_|_Youtube_Video_İndirme


  Ağ Akışı Aç kısmına tıkladıktan sonra karşısına gelen ekranda Ağ İletişim Kuralı ve Adresini Yazın kısmına aşağıda da gösterdiğim gibi herhangi bir youtube video adresi yazın. Yapıştırma işlemini yaptıktan sonra Oynat 'a basın videonun başlamasını sağlayın.


  Youtube_Videoları_Nasıl_İndirilir?_|_Youtube_Video_İndirme


  Oynat düğmesine bastıktan sonra videonuzu VLC üzerinde gösterilmeye başlanacak, videonuz oynatmaya devam ederken size ekran üzerinde yer alan Araçlar - Kodlayıcı/Çözüm Bilgileri sekmesine tıklayın.


  Youtube_Videoları_Nasıl_İndirilir?_|_Youtube_Video_İndirme


  Buraya tıkladıktan sonra Geçerli Ortam Bilgisi ekranı önünüze gelecek burada en altta yer alan aşağıda ekran görüntüsünü verdiğim Konum kısmını kopyalayın.


  Youtube_Videoları_Nasıl_İndirilir?_|_Youtube_Video_İndirme


  Yukarıda konum adresini kopyaladıktan sonra herhangi bir tarayıcı açarak bu Konum alanından aldığınız metni tarayıcınızın adres çubuğuna kopyalayın, bunu yaptıktan sonra videonuz tarayıcı üzerinde oynatılmaya başlanacak. Videonun hemen sağ alt kısmında yer alan üç noktalı ikona tıklayarak videonuzu indirin.


  Youtube_Videoları_Nasıl_İndirilir?_|_Youtube_Video_İndirme


  4K Video Downloader

  Youtube videolarını indirmek için kullanabileceğiniz diğer bir program 4K video downloader. Farklı dil seçenekleriyle, basit kullanıcı ara yüzüyle ve en önemli reklam tuzağına takılmadan kolaylıkla videolarınızı indirebilirsiniz. 4K Video Downloader, indirmek istediğiniz videoların 8K kalitesinde ele alıyor ve size istediğiniz kalitede ve formatta indirmenizi sağlıyor. 4K'yı indirmek için buraya tıklayın.


  4K ile youtube videolarını indirmek VLC'ye göre çok daha kolay. Sadece Youtube değil aynı zamanda Youtube, Vimeo, Facebook ve bir kaç tane daha siteyi destekliyor. Desteklediği siteler kısıtlı olsa da yine çoğunlukla işinizi görecektir.


  Peki nasıl indirmeye başlayacaksınız, ilk önce herhangi bir Youtube video adresine giderek, yukarıda yer alan video adresini aşağıdaki gibi kopyalayın.


  Youtube_Videoları_Nasıl_İndirilir?_|_Youtube_Video_İndirme


  kopyalama işlemi yaptıktan sonra 4K Video Downloader'e gelerek ana ekran üzerinde gözüken Link Yapıştır butonuna tıklayın. Aşağıdaki ekranda gösterdiğim gibi size hangi kalitede videoları indirmek istediğinizi soracak, burada size olan formatı seçerek indirmeye başlatın.


  Youtube_Videoları_Nasıl_İndirilir?_|_Youtube_Video_İndirme


  4K'nın güzel özelliklerinden biride herhangi bir kanalın tüm videolarını indirme özelliği sağlaması. Ancak bu özellik paralı, aylık 15$ dolar ödeyerek kanalların bütün videolarını indirme özelliğine ulaşabiliyorsunuz.


  5K Player

  Youtube videolarını indirmek için kullanabileceğiniz güzel programlardan biride 5K Player. Bu program aslında 4K Video Downloader ile aynı basit bir ara yüze sahip ve kullanımı gayet basit ancak 5K Playerin 4K'dan ayrılan yönü daha fazla siteyi destekliyor olması. Özellikle, video medya sitelerinin neredeyse tamamındaki içerikleri indirme kapasitesine sahip. 5K Player'ın öne çıkan özelliği programının trojan, casus yazılım, gizli reklamlar ve virüs içermediği iddiası. Bu konu hakkında yeterince araştırma yaptım, dedikleri gibi çok temiz bir program, kullanırken gönlünüz rahat olabilir. Ancak dediğim gibi ben bunu bugün bu içeriği yazarken konuşuyorum, aynı dönemde sizinde kısaca bir araştırma yapmanız iyi olabilir. Bu programın eksi yönü yükleme sırasında reklamın olması. Ayrıca, bütün sitelerde 5K Player kullanmak istiyorsanız üye olmanız gerekiyor, ben üyelik yapmadım. Bu içerikte sadece Youtube için nasıl video indirilir konusunu işlediğim için diğer sitelerden video indirme özelliğini kullanmadım. Üye olmasanız bile Youtube üzerinden 4K videoları bile indirebilirsiniz.


  Youtube_Videoları_Nasıl_İndirilir?_|_Youtube_Video_İndirme


  Yukarıdaki Youtube resmine tıkladıktan sonra sizi aşağıdaki gibi bir ekran karşılayacak. Burada "Paste URL & Analyze" butonuna tıklayarak, aşağıdaki açılan alana indirmek istediğiniz youtube video adresinin URL'sini yapıştırın ve daha sonra yandaki arama ikonuna basarak indirme işlemini başlatın.


  Youtube_Videoları_Nasıl_İndirilir?_|_Youtube_Video_İndirme


  Aslında bunun gibi onlarca program var ancak ben sağlam ve sizi üzmeyecek masaüstü programlarını yazdım. Bunlar kişisel olarak benim test ettiklerim ve herhangi bir sıkıntı yaşatmayacak olan programlar. Kişisel tavsiyem eğer program kullanacaksanız ilk önce verdiğim sırayla bu programları kullanmanız.


  Youtube Video İndirmeye Yardımcı Websiteler

  Youtube videolarını indirmek için illaki masaüstü programları kullanmamız gerekmiyor. Bazı arkadaşlar masaüstü uygulamaların karışık bulurlar veya bunlarla uğraşmak istemezler. Ben kişisel olarak en temiz yöntemin bu olduğunu söyleyeyim, ama yok mu şöyle bunlarla uğraşmadan bir websitesi dediğiniz duyar gibiyim. Bu yüzden size test ettiğim ve güvenilir video indirmeye yardımcı websitelerini vereceğim. Özellikle, video indirmek için kullanacağınız websiteleri çok dikkatli olmanızı öneririm, çünkü websiteleri gerçekten bilgisayarınıza ve tarayıcınıza ciddi saldırılar yapabilir ve en kötü ihtimalle hassas verilerinizi çalabilir. Bu yüzden aşağıda vereceğim siteler size yeteceğini düşünüyorum, bunun haricinde siteler kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Eğer kullanacaksanız girdiğiniz sitenin güvenli bağlantı üzerinde olduğunu kontrol edin ve ayrıca tarayıcınız herhangi bir sorun bildirirse hemen oradan uzaklaşın. İsterseniz ilk siteyle başlayalım.


  Vidpaw.com

  vidpaw.com bize çok fazla özellikle sunmuyor veya standart özellikler sunuyor demek doğru olur. Ancak güzel yanı neredeyse 1000+ sitenin üzerinde çalışıyor olması. Bu site üzerinden 720p.mp4 video kalitesinin üzerinde video indiremiyorsunuz, eğer daha kaliteli videolar indirmek istiyorsanız ya webm formatını seçmeniz gerekecek yada yukarıda vermiş olduğum masaüstü seçeneklerinden birini kullanmalısınız Kullanımı gayet basit vidpaw.com adresine gidiyoruz ve indirmek istediğimiz videonun adresini buraya kopyalıyoruz.  Youtube_Videoları_Nasıl_İndirilir?_|_Youtube_Video_İndirme


  URL'yi kopyalama işlemi yaptıktan sonra "Download" butonuna tıklıyoruz, bu butona tıklar tıklamaz site sizi indirme seçenekleri için u2convert.com yönlendirecek burada istediğiniz formata göre videonuzu indirebilirsiniz.  Youtube_Videoları_Nasıl_İndirilir?_|_Youtube_Video_İndirme

  Keepvid.ch

  Önerebileceğim diğer bir site ise keepvid.ch, bu site google serp sorgularında en üst sıralarda yer alıyor. Youtube videolarını indirmek için gayet basit bir ana ekrana sahip, sadece yapmanız gereken indirmek istediğiniz youtube adresini alıyorsunuz ve ilgili adrese yapıştırarak indirme işlemini başlatıyorsunuz. Bu site üzerinde indirebileceğiniz maksimum kalite 1080p, ayrıca toplu indirme yapmak istiyorsanız sitenin size sunmuş olduğu masaüstü programını kullanmanız gerekiyor. Youtube videolarını indirmek için burada vermiş olduğum linke tıklayın. Daha sonra aşağıda ekran görüntüsünü eklemiş olduğum gibi ilgili alana metni kopyalayın.


  Youtube_Videoları_Nasıl_İndirilir?_|_Youtube_Video_İndirme


  Video adresini yapıştırıp , İndir butonuna tıkladığınız zaman aşağıdaki gibi videonuzun indirme seçenekleri önünüze gelecek, burada istediğiniz formatı seçip indirme işlemini başlatabilirsiniz.  Youtube_Videoları_Nasıl_İndirilir?_|_Youtube_Video_İndirme


  Tarayıcı Uzantıları

  Youtube videolarını indirmek için kullanabileceğiniz diğer bir yöntem ise tarayıcı uzantıları. Özellikle ben tarayıcımda çok fazla uzantı kullanıyorum ve çok kullanışlı oluyor. AddonCrop tarafından sağlanan Youtube Video Downloader uzantısı sizin için çok kullanılışlı olabilir, bunun için yapmanız gereken buradaki adrese tıklayıp aşağıda gösterdiğim ekran görüntüsendeki "Install Via Crosspilot" seçeneğini tıklayarak uzantıyı tarayıcınıza kurmanız. Bu uzantı modern tarayıcılardan sadece Mozilla üzerinde çalışmıyor, diğer tarayıcılar için sorunsuz kullanabilirsiniz.


  Youtube_Videoları_Nasıl_İndirilir?_|_Youtube_Video_İndirme


  Uzantıyı tarayıcınıza ekledikten sonra youtube girdiğiniz zaman aşağıdaki gibi beğenme ve beğenilme ikonlarının yanında aşağıda da resmini eklediğim gibi indirme seçeneğini göreceksiniz buradan kaletisini seçerek indirmeyi başlatabilirsiniz.  Youtube_Videoları_Nasıl_İndirilir?_|_Youtube_Video_İndirme


  Benim size önerebileceğim yöntemler bu kadar. Dediğim gibi daha fazla yöntem ve farklı uygulamalar mevcut ancak en güvenli yöntemleri vermeye çalıştım, video indirirken güvenlikte bir sıkıntı yaşamanızı istemem bu yüzden yukarıda verdiğim yöntemleri kullanırsanız herhangi bir sıkıntı yaşamazsınız.


  Youtube_Videoları_Nasıl_İndirilir?_|_Youtube_Video_İndirme


  Published Date:

  July 29, 2020

  Updated Date:

  December 02, 2023