bylge-logo

  Bylge

  Dünyanın İlk Cep Telefonu İncelemesi Paket Açılımı

  Bizim millet paket maket açmasını seviyor özellikle yeni nesil gençler, youtube’da bir ürünün incelemesini görsün 2 saat başında kalkmadan öylece bakıyorlar. Be

  Picture of the teknomatik

  teknomatik

  @teknomatik

  Bizim millet paket maket açmasını seviyor özellikle yeni nesil gençler, youtube’da bir ürünün incelemesini görsün 2 saat başında kalkmadan öylece bakıyorlar. Bende bir paket açayım istedim. Arkadaşlar bu yazı da size dünyanın ilk cep telefonun tanıtacağım beğendiyseniz lütfen abone olmayı ve beğenmeyi unutmayın, zilide açsanız iyi olur. Zil niye yok bu sitede lütfen zilide ekleyelim siteye.


  Dünyanın_İlk_Cep_Telefonu_İncelemesi_Paket_Açılımı


  İlk cep telefonu 1974 yılında Motorola tarafından icat edildi. Yine bu telefon ile Motorolanın eski mühentisi ve yöneticisi Martin Cooper tarafından cep telefonu ile ilk görüşme yapılmış oldu. Prototipten sonra çalışmalarına devam eden Motorola ticari olarak satılabilen ilk cep telefonu olan DynaTAC 8000X’i 1983 yılında piyasa sürdü. Müşteriler tarafından kullanılan ilk cep telefonu buydu.


  Dünyanın_İlk_Cep_Telefonu_İncelemesi_Paket_Açılımı


  DynaTAC 800x ‘in yaklaşık olarak ağırlığı 1.1 kilogram, ebatları ise 33 x 9 x 4.5 cm ‘di.Piyasa çıktığı dönemde 4.000 dolarlık etiket fiyatı vardı.Bu dönemin parası ile yaklaşık olarak 30.000$ ‘a tekabül ediyor. Konuşma süresi ise sadece 30 dakika ile sınırlıydı, bekleme süresi ise 6 saatti. 30 dakikalık konuşmayı gerçekleştirmek için ise yaklaşık olarak 10 saat şarj etmek gerekiyordu.

  Telefon rehberinde en fazla 30 kişi eklenebiliyordu. Bu dönemden o yıllara bakıldığı zaman gerçekten çok cep telefonu olarak durmuyor ancak o dönemde kabloya ve telefon ahizesine bağlı kalmadan görüşme yaptıran ilk telefondu.


  Published Date:

  May 01, 2020

  Updated Date:

  December 02, 2023