bylge-logo

  Bylge

  Zencefil Bal Karışımı Zararları Mı?

  Zencefilin zararları her ne kadar biliniyor olsa da bu zamana kadar zencefil bal karışımının zencefili çok tüketilmesi durumunda meydana gelen zararından başka

  Picture of the Sağlıklı Yaşam

  Sağlıklı Yaşam

  @saglikliyasam

  Zencefilin zararları her ne kadar biliniyor olsa da bu zamana kadar zencefil bal karışımının zencefili çok tüketilmesi durumunda meydana gelen zararından başka bilinen bir zararı yoktur.


  Zencefili içmek çoğu insan için güvenli olarak görülse de belli bir miktarını üzerinde tüketilen zencefil vücudumuza zararlıdır. Zencefilin en büyük etkisi kan inceltici ilaçlarla birlikte kullanımı durumunda ortaya çıkar. Kan inceltici ilaçlar kullanan kişiler eğer zencefili tüketmek istiyorlarsa doktorlarına bu konu hakkında danışmaları gerekir.


  Zencefil_Bal_Karışımı_Zararları_Mı?


  Fazla miktarda zencefil tüketiminde zencefilin bal ile karıştırılması da buna dahi hafif yan etkileri vardır bunlar;  Hamile bayanların zencefilin tüketirken daha dikkatli olmaları gerekir. Amerika'da 1020 kadın üzerinde yapılan araştırmaya göre mide bulantısı ve kusma şikayetlerini ortadan kaldırmak için kullanılan zencefilin.  gibi riskleri artırmadığı ortaya çıkmıştır. Bu araştırmaya göre zencefilin hamilelikte zararlı olduğu sonucuna varılmamış olsa da, hamileyken zencefil çayı içmeden önce doktorlar konuşmak en iyisidir.


  Published Date:

  June 20, 2020

  Updated Date:

  December 02, 2023