bylge-logo

  Bylge

  Meze için çılgınlık: Türkiye'nin marş motoru için kesin kılavuz

  Türkiye'deki yemek kültürünü kavramak gibi bir arzunuz varsa, mezelerde başarılı olmakla başlamak iyi olur. Onlara meze, lokma, atıştırmalık veya meze deyin, me

  Picture of the OpalSpencer

  OpalSpencer

  @opalspencer

  Türkiye'deki yemek kültürünü kavramak gibi bir arzunuz varsa, mezelerde başarılı olmakla başlamak iyi olur. Onlara meze, lokma, atıştırmalık veya meze deyin, mezeler ulusun üzerinde durduğu masaların ve Türklerin rakipsiz zevkinin temel bir parçasıdır. Türkiye'de meze servisi yapan çok sayıda yakın kafe bulabilirsiniz. İstanbul en iyi restoranlar bulmaya çalışın.

  Mezeler, Türk mutfağının ana yemeklerinden biri olmasa da biridir. Bir kanepe ve soğuk başlangıç olarak görülen mezeler, sofra arasında bölünmüş ve anlaşılmaz derecede geniş sebze, yeşillik, atım, tutkal, yoğurt ve kaşar çeşitlerinden oluşan ordövr ölçülü yemeklerdir. Temel olarak Türkiye'deki her sofra, Türklerin gerektiği kadar vakit ayırmayı sevdikleri bir gece şöleninde bir çeşit meze ile zenginleştirilir, yemeklerin küçük parçalarından saatlerce ücret alınır. Her mezenin kendine özgü bir lezzeti vardır, bu da güçlü ve zarif olabilir ve bir kutu yeni ekmek ile birleştirilebilir.


  Meze_için_çılgınlık:_Türkiye'nin_marş_motoru_için_kesin_kılavuz


  Mezeler kesinlikle yoksullar için değil, daha çok gözlerini ve damak tadlarını yerine getirmesi ve bu ortak uygulamaya katılması gereken bireyler içindir. Üst üste koyduğunuz yiyecekler başlangıç kursunu takip eder ve genel olarak kebap veya balık gibi et yemekleri olacaktır. Bununla birlikte, sadece meze üzerinde yemek yemek ya da "meze tabağı" olarak adlandırılan daha mütevazı porsiyonlardan oluşan özelleştirilmiş bir tabak talep etmek tamamen tatmin edicidir." Restoranlar çoğu zaman mezelerin belirlenmesini içeren buzdolabında vitrinlere çok uzun süre sahip olmayacak, bazıları ise müşterilerin bakabileceği masaya tabak testi yemekleri verecek. Bununla birlikte, bunları gerçekten denemiyorsunuz, bu sadece müşterinin teklif edilene göre seçmesi içindir. Meze ile ilgili en zor iş hangisinin deneneceğine karar vermektir. Bu şekilde, sırada Türkiye'de ziyafet çekerken ezeceğiniz muhtemelen en geleneksel mezeleri betimleyen bir özet var. Bu arada Türkiye Kültür ve Turizm Bakanlığı, her şeyden müthiş olduğunu düşündüğü 10 ana özet dağıttı.


  Meze_için_çılgınlık:_Türkiye'nin_marş_motoru_için_kesin_kılavuz


  Sanat eserleriyle başlamalıyız.:

  Acı ezme

  Meksika'da servis edilen salsa gibi "acı ezme" de temel olarak domates, yeşil biber, soğan, sarımsak ve birlikte ezilen limon sıkmasından oluşuyor. Değiştiği ve Türkçeye dönüştüğü yer zeytinyağı, kırmızı biber tutkalı, kırmızı biber damlası, nar pekmezi ve nane lekesinin genişlemesiyle olur. Bazıları diğerlerinden daha baharatlıdır, ancak "acılı" yı not almak için bir hamle yapmak idealdir ve bu ateşli anlamına gelir.

  Haydari


  Bu canlandırıcı meze, yoğurt, sarımsak ve dereotu ve nane gibi lezzetlere sabitlendiği için masayı zenginleştiren sıcak mezeleri kusursuz bir şekilde tamamlar.


  PATLICAN hakkında

  Neyse ki, Türkiye'de lezzetli patlıcana dayanan çeşitli mezeler var. Ne yazık ki, meslekten olmayanlar için, buna rağmen, yemeklerin isimleri ve planlaması biraz karışabilir ve sonuç olarak marjinal olarak kafa karıştırıcı olabilir.


  Şakşuka

  Türkiye'nin en sınırsız patlıcan mezesi ve daha dikkat çekici Ortadoğu'nun pişirilmesinde "şakşuka" ya da aynı şekilde bir süre "baba ganuş" a işaret ettiği gibi olması gerekir." Bu planlamada, patlıcan yeşil biber ve domatesle kaynatılır ve maydanoz, zeytinyağı ve püre haline getirilmiş domateslere batırılır.


  Meze_için_çılgınlık:_Türkiye'nin_marş_motoru_için_kesin_kılavuz


  Köpoğlu

  Yukarıdaki gibi benzer sebze çeşitlerinin olduğu noktada, yani. patlıcan, yeşil biber ve domatesin sarımsaklı yoğurt sosuyla birleştirildiği yemeğe "köpoğlu" denir."


  Patlıcan salatası

  Türkçede patlıcan kelimesi "patlıcan" dır ve bu şekilde "patlıcan salatası" mezesi Türkçede patlıcan salatası anlamına gelir. Bununla birlikte, marul ve sebzelerin bir kombinasyonunu beklemeyin, çünkü bu duruma gelince, bu salata, zeytinyağı ve limon suyunun bir pansumanında bir araya getirilen son derece temel bir tütsülenmiş patlıcan ve kavrulmuş kırmızı biber karışımından oluşur. Sadece beyninize biraz daha fazla uyum sağlamak için, birkaç sahnede patlıcan salatası temelde yoğurtla harmanlanmış füme patlıcan ve sarımsak olarak servis edilir. Bu durum için meze "yoğurtlu patlıcan salatası" olarak anılır."


  Tercih edilen FASULYE

  Humus

  Humus şu anda gezegenin bir tarafından diğerine bir aile terimi olsa da, bunu Türk planlamasında bir kez denediğinizde, sıradan yapısıyla bir daha asla mutlu olmayacağınızdan emin olabilirim. Bu, Türkiye'de öğütülmüş nohut, tahin, sarımsak, limon ve zeytinyağı kullanılarak ve kimyondan bağımsız olarak üretilen bu dalmanın çamur tabaklarında servis edildiği ve ocakta ısıtıldıktan sonra cızırtılı pastırma veya çam fıstığı dilimleri ile bitirildiği gerekçesidir.


  Meze_için_çılgınlık:_Türkiye'nin_marş_motoru_için_kesin_kılavuz


  Barbunya pilaki

  Fasulyeye odaklanan en baskın meze "barbunya pilaki" dir." Barbunya, aksi takdirde kızılcık fasulyesi olarak bilinen borlotti fasulyesine işaret eder ve "pilaki", fasulye veya balığın soğan, sarımsak, domates, havuç ve maydanozla hazır olduğu ve zeytinyağında pişirildiği pişirme stilini ifade eden bir terimdir.


  Taze fasülye

  Benzer bir pilaki çeşidi, zeytinyağında soğan ve domatesle pişirilen uzun yeşil fasulye olan "taze fasülye" dir. "Börülce" bir çeşit daha, bu durum için bezelyeye bakan bütün veya kabuklu karanlığa odaklanmıştır.


  Bakla veya fava

  Zeytinyağlı bakla" veya tüm birlikte soğuk veya sıcak bir püre olarak ve fava "olarak değindiğim kesim ikram edilecek kalın bir tutkal, içine karışık olarak "sevgilim wide bean olan fasulye ya da sote soğan özel lezzet karışımı, yeterli dereotu daha hazır kabuklu veya yeşil ambalajı içinde sol ve Türkiye' de yeni bir yöne doğru gidiyor, zeytinyağı ve limon suyu, Türkiye'ye dönüşmesi anlamındadır."


  Published Date:

  July 05, 2022

  Updated Date:

  November 29, 2023