bylge-logo

  Bylge

  Paranın Satın Alamayacağı Şeyler

  Her güzel şey pahalı çok para diye bir şey yok. Bedavaya yaşanılacak birçok şey var aslında. Yeter ki bunların farkında olalım. Bizde sizler için paranın satın

  Picture of the Sayın Seyirciler

  Sayın Seyirciler

  @oguzhantoke


  Her güzel şey pahalı çok para diye bir şey yok. Bedavaya yaşanılacak birçok şey var aslında. Yeter ki bunların farkında olalım. Bizde sizler için paranın satın alamayacağı şeyleri listeledik.


  Paranın_Satın_Alamayacağı_Şeyler


  Para bu dünyadaki en önemli materyallerden biri. Para asla kötü bir şey değil. Paranın sınırlarını söylüyoruz. Bu materyali hayatın anlamı yapan insanlar var. Bu hayatta sadece para istemek ve para için olmayacak işler yapmak büyük bir yanlış. Paranın açamayacağı kapı yoktur derler. Bu doğru değil. Bu hayatta paranın aslında sadece bir materyal olduğunu gösterecek şeyleri yazdık. Para kullanacağınız bir materyaldir. Eğer kişiliğinizi para kazanmak için harcıyorsanız, kazanmıyorsunuz kaybediyorsunuz.


  1. Sağlık

  Sağlık dünyadaki her şeyden çok önemli ve değerli. Bunun kıymetini bilip ona göre yaşayalım. Aksi halde sağlık elden gidince çok geç kalınmış olur.


  Paranın_Satın_Alamayacağı_Şeyler  2. Güneşin doğuşunu ve batışını izlemek

  Para vermeden yapabileceğimiz bedava mutluluklardan biridir. Ayrıca verdiği haz ve keyif de çok az şeyde vardır.


  Paranın_Satın_Alamayacağı_Şeyler  3. Tatmin

  Yaptığınız işten, şeyden tatmin gerçekten de büyük bir şanstır. Tatmin olmak çok önemlidir. Eğer yaptığınız şeylerden tatmin olamıyorsanız bunu parayla satın alamazsınız.  Paranın_Satın_Alamayacağı_Şeyler


  4. Aşk


  Aşk, çok kuvvetli ve güçlü bir duygudur. Bir insanın yaşayabileceği korkutucu ve iyi bir histir. Hiçbir para bu hissi karşılayamaz. Gerçek aşka sahip olmak bir şanstır.


  Paranın_Satın_Alamayacağı_Şeyler  5. Zaman

  Zaman paradan çok daha değerli ve önemlidir. Zamanı geriye asla getiremezsiniz. Oysa para kazanılır da kaybedilir de.


  Paranın_Satın_Alamayacağı_Şeyler  6. Yetenek

  Herkesin mutlaka kendine has bir yeteneği vardır. Yetenek, para getirebilir ama parayla alınamaz. Kendi yeteneklerinizin farkına varın ve buna sahip olduğunuz için şükredin.


  Paranın_Satın_Alamayacağı_Şeyler  7. Gülmek

  Arkadaşınızlayken, sevgilinizleyken, ailenizleyken gülebilmek, kahkaha atabilmek paradan çok daha değerli ve önemlidir. Gülmek size mutluluk verir, yaşama sevincinizi kuvvetlendirir. Para hiçbir zaman bu güzel duyguların, hislerin önüne geçmesin. Hayatınızda sadece araç olsun amaç değil. Bu şeylerden aldığınız haz ve keyifler geçici değildir. Ama parayla aldıklarınız geçici olabilir. Yada size her zaman mutluluk vermez.


  Paranın_Satın_Alamayacağı_Şeyler


  8. İç Huzur

  Size bu dünya da paranın asla ulaşamayacağı bir yer söyleyebilirim. Bu insanın iç dünyası ve huzurudur. Huzuru asla satın alamazsınız. En pahalı terapilere gidebilirsiniz. En iyi terapistlerden, yaşam koçlarından eğitim alabilirsiniz. Ama iç huzur asla bunlarla ilgili değildir. O kendinizi keşfetmek ile ilgilidir.


  Paranın_Satın_Alamayacağı_Şeyler  9. Bilgi

  Para kitap satın alabilir. Öğretmenler satın alabilir. Ama asla gerçek bilgiyi satın alamaz. Gerçek bilgi onu okumak ve onu yaşamak ile olur.


  Paranın_Satın_Alamayacağı_Şeyler


  Published Date:

  January 06, 2021

  Updated Date:

  December 02, 2023