bylge-logo

  Bylge

  21 Gün Kuralı Nedir?

  Peki 21 gün kuralı nedir? Alışkanlık kazanmak zihnimizde 20 günde meydana gelen bir durumdur. Aynı eylemi, aynı hareketi 20 gün boyunca yaptığınızda 21. günde a

  Picture of the Sayın Seyirciler

  Sayın Seyirciler

  @oguzhantoke

  Peki 21 gün kuralı nedir?

  Alışkanlık kazanmak zihnimizde 20 günde meydana gelen bir durumdur. Aynı eylemi, aynı hareketi 20 gün boyunca yaptığınızda 21. günde alışkanlık kazanmış olursunuz.  21_Gün_Kuralı_Nedir?

  Sadece irade kullanarak alışkanlık değiştirme çabaları ancak kısa bir süre işe yarar. Sonra eski alışkanlıklara geri dönülür; çünkü bilinç ile bilinçaltı çatıştığında kazanan daima bilinçaltıdır.


  Bireysel gelişim yolculuğunuzda bilinçaltınıza bir süre tanımanız yerinde olacaktır. Bu sürede bilinçaltınız olgunlaşacaktır. Burada asla unutmamanız gereken tek kural var; 21 gün boyunca istediğiniz şeyi hiç sekteye uğratmadan her gün düzenli olarak yerine getirmeniz gerekiyor.


  Alışkanlıklar tekrarlana tekrarlana kazanıldığı için, zihniniz ve kaslarınız tekrar edilen bir şeyi ezberlemeye başlıyor.


  21_Gün_Kuralı_Nedir?


  Şunu unutmayın ki; bir alışkanlığı ondan kurtulmaya çalışarak değiştiremezsiniz. Ama yeni bir alışkanlık yaratabilirsiniz. Kötü alışkanlıkları yok etmek, yeni bir şeyi öğrenmekten daha zordur.  Published Date:

  February 02, 2021

  Updated Date:

  December 02, 2023