bylge-logo

  Bylge

  Laptop Alacaklara Tavsiye

  Yeni bir laptop almayı düşünüyorsunuz ve en doğru tercihi yapmak istiyorsunuz endişelenmeyin yalnız diğilsiniz ne de olsa herkesin parası değerli:) Laptop

  Picture of the inadınayazar

  inadınayazar

  @matul

  Yeni bir laptop almayı düşünüyorsunuz ve en doğru tercihi yapmak istiyorsunuz endişelenmeyin yalnız diğilsiniz ne de olsa herkesin parası değerli:)


  Laptop alırken birçok kişiye danışırız ve genellikle bu kişilerden aldığımız yanıtlar ortak bir noktada birleşmez dolayısıyla her kafadan farklı bir ses çıkar. Bunun asıl nedeni kişilerin laptoplarını kendi ihtiyaçları doğrultusunda almış olmalarıdır. Aslında bende yazımın sonlarına doğru konuyu buraya getireceğim. Kimileri, “Kanka alcaksan valla 8 gb ram den aşağısı alınmaz”. Kimileri,”Işıklı mışıklı olsun”. Kimileri ,”Aga işlemcisi AMD olsun İNTEL çöp , he bide SDD li olsun. ” O olsun Şu olsun derken kafamızın allak bullak olmaması işten bile diğil. Bu yüzden laptop almadan önce ona buna sormak yerine kendinize şu soruyu sormanız yeterli olacaktır.Ben laptopu niçin alıyorum? Evet neden alıyosunuz dolar olmuş 7.38TL bu devirde laptop mu alınır:) şaka şaka neyse bu soruyu sizin için biraz daha kapsamlı şekilde açarak 7 soruda laptop alma rehberini hazırladım.


  1. Ne işle meşgulsünüz?

  Ne alaka şimdi bu demeyin çok alaka valla Eğer bir beyaz yakalıysanız laptopunuzda yapıcağınız şeyler bellidir. Genelde office programlarını kullanırsınız, Bir ev kullanıcısıysanız laptopunuz internette gezinmek , netflixde dizi izlemek , Youtube’da vidolar izlemek için kullanırsınız. Genel olarak yaptıklarınız laptopunuzu çok da yormaz. . Eğer öğrenci iseniz işler bambaşka bir boyuta taşınır. Öğrenci dediğin adam laptopunda filmde izler, oyunda oynar ,gerektiğinde dersini de çalışır evelallah. . Eğer öğrenci iseniz işler bambaşka bir boyuta taşınır. Öğrenci dediğin adam laptopunda filmde izler, oyunda oynar ,gerektiğinde dersini de çalışır evelallah.


  2. Bilgisayarla aranız nasıl?

  Bu soruya vericeğiniz cevap da çok önemli diğil aslında. Bilgisayarla aranız çok iyiyse zaten laptop almak için rehbere ihtiyacınız olmıyacaktır. Kötü ve orta derecedeyse doğru yerdesiniz.


  3. Laptopunuzdada en çok ne yapıcaksınız?

  Benim oğlan oyun oynar, ben işlerimi hallederim, eşimde müge anlının geçmiş bölümlerini seyreder diyosanız geçmiş olsun 7B-8B gibi bir bütçe hazırlamanızı tavsiye ederim.


  4. Laptopunuzda Son çıkan oyunları oynıycak mısnız?

  Cevabınız evetse önerim şudur. Gidin hiç tereddütsüz bir gaming laptop bakın kendinize.İş laptoplarıyla anca Candy Crash oynarsınız.


  5. Laptopunuzda Photoshop gibi ağır programlar kullanıcak mısın?

  Bu gibi programlar laptopunuzun işlemcisini kullanmaktan bir adım geri bile durmazlar. İşlemci tarafında güçlü bir işlemci almanızı öneririm aksi taktirde bu gibi programlar laptopunuzda donmalara neden olabilir . insanın hevesini kırar☹


  6. Verilerinizi Laptopunuzda Saklıycak mısınız ?

  Sizde benim gibi ne bulursanız laptopunuza atanlardansanız depolama alanınızın büyük olmasında fayda var.


  7. Laptopunuzu sürekli yanında mı taşırsınız?

  Laptopumu her gittiğim yere götürüm. Ben nereye o oraya diyosanız mobiliteye dikkat etmeniz gerekir. Hafif ince bir laptop almanızda fayda var. Bu sorular ince işçilik ve özel olarak hazırladığım sorular . Bu sorulara vermiş olduğunuz yanıtlar sizi neredeyse sizin için üretilmiş bir laptopa adım adım götürecektir.


  Laptop_Alacaklara_Tavsiye


  Published Date:

  August 17, 2020

  Updated Date:

  December 02, 2023