bylge-logo

  Bylge

  Coca-Cola Alamayacağınız Ülkeler...

  Dünyanın neresine giderseniz gidin her zaman Coca Cola'yı içmenin zevkine varabilirsiniz. Aslında doğrusu neredeyse heryerine... Hayatımızın vazgeçilmezi siyaha

  Picture of the JSent

  JSent

  @jsent

  Dünyanın neresine giderseniz gidin her zaman Coca Cola'yı içmenin zevkine varabilirsiniz. Aslında doğrusu neredeyse heryerine... Hayatımızın vazgeçilmezi siyaha boyanmış şeker bombası bu gazlı içeceğe Afrika'nın en uçsuz çöllerinde bulabileceğimiz gibi, sahil kenarlarındaki çılgın partilerinde de doyumsuzca tüketimine şahit olabilirsiniz. Bu kadar yaygın ve ulaşılabilir bir ürün olmasına rağmen , dünyanın iki aykırı ülkesi Kuzey Kore ve Küba'da ise bulumayacağınız bir içecek.( Kn .). Sebebi ise sizinde tahmin edebileceğiniz gibi galü beladan beri devam eden iki ülke üzerindeki Amerikan Ambargosu.


  Coca Cola'nın bu iki ülkede yasak olmasına rağmen, burada yaşayıpta ben bunsuz yapamam diyen insanlar içinse el altından satışı yapılıyor, tabi bu dönemde Türkiye'den çıkmaya başaran azınlıktaki yurdum insanından biri iseniz eminim ilk sorununuz bu olacaktır.


  Coca-Cola_Alamayacağınız_Ülkeler...


  Published Date:

  November 04, 2020

  Updated Date:

  December 02, 2023