bylge-logo

  Bylge

  Valorant Hero Açma | Valorant Etiket

  Valorant Hero Açma Valorant'ın kapalı beta sürümü beş karakterle birlikte geliyor, oyun içinde bazı arkadaşlar bu karakterlere hero olarak adlandırıyor ancak as

  Picture of the gamer-us

  gamer-us

  @gamer-us

  Valorant Hero Açma

  Valorant'ın kapalı beta sürümü beş karakterle birlikte geliyor, oyun içinde bazı arkadaşlar bu karakterlere hero olarak adlandırıyor ancak aslında bunların doğru isimleri Ajan. Oyunu ilk olarak yüklediğiniz zaman Valorant size kullanabileceğiniz beş adet Ajan veriyor. Bu bedava ajanlar sırasıyla; Phoenix, Sage, Sova, Brimstone ve Jett. Bunun haricinde yer alan diğer ajanlar(toplam 11) ile oynayabilmek için bunları kazanmanız gerekiyor. Ancak oyunun yeni kurulmasından kaynaklı diyelim oyuncuları bu ajanlarla oynamak için ne yapılması gerektiği tam olarak söylenmiyor. Bundan dolayı bu yazıda size diğer kalan ajanlar olan: Raze, Breach, Cypher, Viper ve Omen 'in oyun içinde nasıl kazanılacağını anlatacağım.


  İlk İki Ajanı(Hero) 'yu Açma

  Yukarıda dediğim gibi bize verilen beş ücretsiz ajandan sonra ilk yapmamız gereken, oyunu biraz oynamaya başlamak. İlk iki ajan birinci beşinci seviyede diğeri ise onuncu seviyede açılmaya başlıyor. Ana ekranın hemen altında yer alan XP barına bakarak seviyenizin nerede olduğunu görebilirsiniz, ilk beş levele oluştuktan sonra ilk ajanı, onuncu levelden sonra da diğer ajanı alabilirsiniz. Bu seviyelere ulaşmak aşağı yukarıda 4 ile 5 saatinizi alacaktır.


  Valorant_Hero_Açma_|_Valorant_Etiket


  Sözleşmeyle Daha Fazla Ajan(Hero) Almak

  Ana menünun Koleksyion sekmesinden yer alan Ajan ekranında yer alan Kontratları aktive ederek ajanları sahip olabilirsiniz. Her sözleşme bu ajanla oynayacağınız belirli miktarda bir XP puanı gerektiriyor. XP puanlarını bu ajanlarla oynayarak elde edebilirsiniz. Beşinci seviyeye kadar farklı itemleri açarak en son beşinci seviyeye ulaşmanız gerekecek bu seviyeden sonra Ajan'ın kendisi açılacak. Bir seferde birden fazla Kontrat açamazsınız, eğer farklı bir ajana geçmek istiyorsanız değişiklik yapabilirsiniz, değişiklik yaptığınız zaman diğer ajanlarla kazandığınız XP'ler kaybolmuyor.


  Eğer benim acelem var diyorsanız Kontrat üzerindeki her seviyeyi para ödeyerek açabilirsiniz. Her level için için 200VP ödemeniz gerekecek, buda tek bir ajan için 1000VP yani yaklaşık $10 gibi bir ücrete tekabül ediyor.


  Valorant Etiket Nedir?

  Bana sıkça sorulan sorulardan biride Valorant Etiket'in ne olduğu. Oyunun ana menüsünde en aşağıda Riot Hesabı'nın yanında yer alan Etiket , eklemek istediğiniz Valorant oyuncusunun # karakteriyle başlayan dört haneli numarasıdır. Etiket olarak ifade edilen bu alan kısaca, aslında Valorant oyun arkadaşınızın oyun ID'sidir.


  Valorant_Hero_Açma_|_Valorant_Etiket


  Published Date:

  June 18, 2020

  Updated Date:

  November 24, 2023