bylge-logo

  Bylge

  Valorant Gereksinimler Kuruluyor da Kalıyor(Takılıyor) Hatası

  Bu hatanın çözümü ile ilgili daha karmaşık çözümlere geçmeden önce genellikle sorunu çözen ilk yapmanız gereken şey bilgisayarı yeniden başlatmak olsun. Eğer ge

  Picture of the gamer-us

  gamer-us

  @gamer-us

  Bu hatanın çözümü ile ilgili daha karmaşık çözümlere geçmeden önce genellikle sorunu çözen ilk yapmanız gereken şey bilgisayarı yeniden başlatmak olsun. Eğer gereksinimler takılıyor veya kuruluyor kısmında oyun kalmış ise ilk önce oyunu kapatıp yeniden başlatma işlemi yapın. Bu işlemi yaptıktan sonra .exe dosyasına çift tıklayarak yüklemek yerine Administrators(Yönetici) olarak çalıştırın. Administrator olarak çalıştırmak için dosyaya sağ tıklayın ve Özellikler kısmına gelin, daha sonra Güvenlik tabına gelerek Grup yada kullanıcı adları kısmında Administrators kısmını seçin ve Tamam tuşuna basın ve oyunu çift tıklayarak çalıştırın. Bazı windows türlerinde , klasöre sağ tıklayıp Uyumluluk - Yönetici şeklinde çalıştırın şeklinde olur. İkisi de yönetici olarak çalıştırmanın farklı yöntemleri, bunun için sizin için hangisi daha kolaysa onu yapabilirsiniz.


  Valorant_Gereksinimler_Kuruluyor_da_Kalıyor(Takılıyor)_Hatası


  Ancak bazı arkadaşlar bu şekilde yapmalarına rağmen bu sorunun çözülmediğini söylediler. Eğer sizde bunu yapıp sorun düzelmediyse aşağıdan devam edin.


  Valorant yüklenmemesinin nedenlerinden diğer biri ise oyunla birlikte Vanguard yani anti-cheat sisteminin yüklemeyi engellemesidir. Bu sorunu çözmek için ilk olarak bütün oyunu yeniden yükleyebilir veya sadece Vanguard kendisini kaldırıp tekrar yükleyerek devam edebilirsiniz.


  Bunu yapabilmek için ilk olarak Program Files girerek Riot Games/Valorant dosyasından ayrı yer alan Riot Vanguard dosyasına erişin ve bu dosyanın içinde yer alan Uninstall.exe dosyasına tıklayarak bu dosyayı sistemden kaldırın, bu işlemi yaptıktan sonra bilgisayarı yeniden başlatın ve daha sonra aynı dosyaya gelerek Vanguard'ı tekrar kurun.


  Valorant_Gereksinimler_Kuruluyor_da_Kalıyor(Takılıyor)_Hatası


  Eğer yukarıdaki çözümler işe yaramadıysa bir üçüncü çözüm olarak hem Valorant'ın oyunun kendisini ve hemde Vanguard'ı birlikte PC'den kaldırın. Kaldırma işlemi tamamlandıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın ve daha sonra Administrators olarak her iki dosyayı da kurun, bu işlem sırasında sorun yaşamaya devam ediyorsanız Riot Games/ Valorant/live klasörünün içerisinde yer alan iki tane Manifest.text dosyalarını silin ve tekrar deneyin bu şekilde oyunu sorunsuz oynamanız gerekecek.


  Umarım burada yazdıklarımın sorununuzu çözecektir.


  Published Date:

  June 18, 2020

  Updated Date:

  December 09, 2023