bylge-logo

  Bylge

  Aile Sırrı - Secreto De Familia

  İsmini Aile Sırrı olarak basitçe ve kendimce çevirdiğim Kültür Alışverişi kitabıyla tanıyıp sevdiğimiz İsol Misenta'nın kitabı. Çok şeker bir konusu var.Her

  Picture of the kitaplikcini

  kitaplikcini

  @donduicoz

  Aile_Sırrı_-_Secreto_De_Familia


  İsmini Aile Sırrı olarak basitçe ve kendimce çevirdiğim Kültür Alışverişi kitabıyla tanıyıp sevdiğimiz İsol Misenta'nın kitabı.

  Çok şeker bir konusu var.Her ailenin bir sırrı var mıdır? Her aile gizli gizli de olsa bir hayvan türünü temsil ediyor olabilir mi? Mesela ben kısa saçlıyken sorun olmuyor ama saçlarım biraz uzandığında sabahları kabarık saçlarımla hindilere benziyor olabilirim 🤣.

  Kitabın kahramanı küçük kız da hep zarif olan annesini bir gün sabah saatlerinde kirpi gibi dikleşmiş saçlarıyla görünce şok geçiriyor. Tabii annesi bakımlarını yaptıktan sonra her zamanki güzel anne oluyor yine. Ama küçük kız hep bir işaret arayışında. Bir süre sonra kendisinde de benzerlikler farketmeye başlıyor.Annesini hep bakımlı gördüğü bir arkadaşına gece yatısına gidiyor. Neredeyse hiç uyuyamıyor, sabah erkenden kalkıp kimse onu görmeden banyoya gidip kirpi gibi olan saçlarını düzeltiyor. Mutfağa gidip yeni kalkmış olan annesini gördüğü zaman çok korkuyor. Acaba neye benziyor arkadaşının annesi? Telefon açıp annesini çağırıyor kendisini alması için.

  Böyle eğlenceli bir kitap. Çocuklarla ailenin önemi, herşeyin dışarıdan göründüğü gibi olmayabileceği gibi konularda konuşmak için kapı aralıyor.


  Published Date:

  September 28, 2020

  Updated Date:

  December 12, 2023